W krainie emocji

W naszym przedszkolu odbyło się podsumowujące spotkanie w ramach projektu pt. „W krainie emocji „. Nasze przedszkole odwiedziła Pani Joanna Ciesielczyk, która pomogła nam w realizacji projektu
oraz przeczytała dzieciom bajkę pt. „Smutne miasto”. Następnym etapem naszego spotkania
było wręczenie dzieciom nagród za wykonane „Kartki od serca”. Pod koniec dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Na szczęście „.
Emocje to jeden z trudniejszych tematów, które dziecko uczy się zrozumieć. Emocje towarzyszą nam każdego dnia, nie zawsze jednak potrafimy sobie z nimi poradzić. Co nam dają? Co dają naszym dzieciom? Myślę, że wszystkiego po trochę.Tego właście uczymy przedszkolaków, że każdy ma prawo wyrażać swoje emocje, ważne jest tylko, aby nie krzywdzić tym innych. Podpowiadamy jak sobie radzić kiedy jest nam źle. Zachęcam Was drodzy rodzice do rozmów z dziećmi o ich emocjach. O tym jak mogą sobie z nimi poradzić. Dzień był pełen emocji i radości.