III Rodzinne Kolędowanie

III  Rodzinne kolędowanie w Przedszkolu nr 2 im Misia Uszatka.

Okres Bożego Narodzenia jest bardzo bogaty w piękne polskie tradycje związane z obchodami tych Świąt. W dobrym przeżywaniu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycji i zwyczajów. Jest ich bardzo wiele – jednym z nich jest  piękna tradycja rodzinnego kolędowania .   W czwartek 14 grudnia 2017 r. w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka wszystkie przedszkolaki wraz z Rodzicami brały udział w   III Rodzinnym Kolędowaniu.  Podczas spotkania został rozstrzygnięty  III  Rodzinny Konkurs Plastyczny „Kartka bożonarodzeniowa”.   Jury w składzie:  ksiądz prałat Piotr Kotowski,  Edyta Kubiak – sekretarz Trzemeszna,   Jacek Chudziński – właściciel księgarni „Regionalna”, Lucyna Korzycka – dyrektor Przedszkola nr 2 ,  wyłoniło  zwycięzców konkursu plastycznego. Poziom i artyzm prac  sprawił, że Jury miało bardzo trudne zadanie. Na konkurs wpłynęło 88 prac /o 10 więcej niż w roku ubiegłym/  wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi. Były to prace wykonywane przez dzieci przy udziale rodziców.

Po burzliwej dyskusji przewodnicząca Jury Lucyna Korzycka  ogłosiła werdykt:

III miejsce Jakub Chwiałkowski,

II miejsce Stanisław Buzała,

I miejsce  Laura Bombel.  Ksiądz prałat Piotr Kotowski szczegółowo uzasadnił werdykt Jury, podkreślając symbolikę zwycięskich  prac. Nagrodzone prace zostały wysłane z życzeniami świątecznymi do: Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Królowej Anglii Elżbiety II i Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.   Mali artyści otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkie prace w formie wystawy będą kolejno eksponowane we wszystkich budynkach Przedszkola.

Na przedszkolnej scenie wystąpili kolejno: Julia Dziel z bratem Filipem i Rodzicami, Mikołaj Nowakowski z siostrami Agatą i Wiktorią i Mamą, Stanisław Buzała z bratem Franciszkiem  i Rodzicami, Hanna Przybysz z siostrą Basią i Rodzicami, Laura Bombel z Mamą, Helena Kicior z Mamą, Aleksandra Starosta z Mamą, Marta Balcerzak z ciocią Kamilą, Zosia Bartz z siostrą i Rodzicami, Paula Kraska z Mamą, Alicja Pawlak z Mamą, Dagmara Kulczak z siostrą Aleksandrą  i  Tatą,   Hanna Dupel  z siostrą Mają  i Rodzicami , Franciszek Baran z bratem Filipem i Tatą. W przedszkolu rozbrzmiewały  przepiękne kolędy i pastorałki, które wprowadzały wszystkich w świąteczny nastrój. Dzięki zaangażowaniu  dzieci i rodziców koncert należał do bardzo udanych.

Wszyscy  wykonawcy poradzili sobie świetnie. Mali artyści otrzymali z rąk Jury pamiątkowe dyplomy i  nagrody rzeczowe . Podczas wspólnego kolędowania dzieci brawurowo wykonały utwór pt.: „Pastuszek  bosy”, a także kolędę pt.: „Przybieżeli do Betlejem”.

Podczas spotkania dzieci z oddziałów „Pszczółki” i „Kruczki” wykonały piosenki świąteczne     w języku angielskim „Little Snowflake” i „What do you want for Christmas”. Te utwory dzieci poznały podczas zajęć z języka angielskiego.

Dzieci podziękowały członkom Jury wręczając gościom świąteczne stroiki. Kończąc  spotkania pani dyrektor Lucyna Korzycka  podziękowała wszystkim za udział  i życzyła zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.