„Let’s Play”

13 czerwca w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka odbył się I Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim „Let’s Play”.

Celem Przeglądu była m.in. popularyzacja j. angielskiego oraz nawiązywanie koleżeńskich kontaktów pomiędzy przedszkolakami.

Do wzięcia udziału w Przeglądzie zostały zaproszone przedszkola oraz oddziały przedszkolne z gminy Trzemeszno. Swój udział zgłosiło Przedszkole nr 1 im. Chatka Puchatka w Trzemesznie, Przedszkole i Żłobek „Razem być” w Wymysłowie, oraz organizatorzy Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Trzemesznie.

Dzieci zaprezentowały krótkie scenki w j. angielskim. W przerwach pomiędzy występami wszystkie dzieci aktywnie bawiły się przy znanych i lubianych piosenkach angielskich.

Jury w składzie: p. Danuta Szreder, p. Sławomira Krzemińska, p. Jacek Chudziński
oraz p. dyr. Lucyna Korzycka oceniło poziom występów na bardzo wysoki, podkreślając mnogość słownictwa i struktur gramatycznych użytych przez dzieci, i podjęło decyzję o przyznaniu wszystkim małym artystom pierwszego miejsca. Każde dziecko otrzymało nagrody i pamiątkowy dyplom.

Spotkanie poprowadziły nauczycielki Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Trzemesznie Ewelina Stablewska i Natalia Nosek.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy i goście udali się na poczęstunek.