XIII Gminny Turniej u Uszatka

12 kwietnia 2018r odbył się XIII Gminny Turniej u Uszatka. W zmaganiach sportowych o Puchar Burmistrza Trzemeszna wzięły udział dzieci 6- letnie z gminy Trzemeszno. Przedszkolaki brały udział w 5 konkurencjach- skoki na piłce- „Kangurek”, w biegu sztafetowym, jako przygotowaniu do udziału w biegu Jana Kilińskiego, przeciąganiu liny, podawanie woreczka dołem oraz w tunelu. Celem naszego turnieju było rozwijanie sprawności ruchowej, kształtowanie postawy prozdrowotnej, integracja dzieci przedszkolnych, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku. Walcząc w poszczególnych konkurencjach zespoły zbierały punkty. Po zaciekłej rywalizacji na podium stanęły dzieci z Przedszkola Nr im Misia Uszatka w Trzemesznie. Najstarsze grupy w przedszkolu zdobyły następujące miejsca: I miejsce zdobyły dzieci z grupy „Wiewiórki,  II miejsce zajęły „Motylki”, a III miejsce zajęły „Sowy”. Bardzo dziękujemy wszystkim grupom za super zabawę i walkę w duch fair- play. Nagrodę za wyróżniający się zespół walczący w duchu fair- play zdobyły dzieci z grupy „Misie”, z Przedszkola nr 1 im. „Chatka Puchatka” w Trzemesznie. Bardzo dziękuję p. Dorocie Dunieckiej, p. Joannie Rosińskiej i Karolowi Łukomskiemu oraz Radzie Rodziców za przekazane środki na nagrody rzeczowe, drożdżówki  i soki dla każdego uczestnika.